Kiss Gyula (zongora)
Közreműködik:
Irina Ivanyickaja és Hazai Virág (zongora)
Bettermann Rebeka és Kiss Gergely (cselló)
Műsor:
Mozart: d-moll fantázia, KV 397
Schumann: Kinderszenen, op.15
Chopin: Prelűdök op. 28. No. 7, 4, 20
Chopin: c-moll nocturne, op. 48 No.1
szünet
Glazunov: Chant du Ménestrel, op. 71
Grieg:Lírikus darabok, op.12 No. 1 /Arietta
Sosztakovics: Prelúdium 2 csellóra és zongorára
Rachmaninov: 6 darab 4 kézre, op. 11, No. 1.,5., 6.
Rachmaninov: Vocalise op. 34, No. 14
Schumann: Arabesque, op. 18. – Kiss Gyula
Kiss Gyula Liszt-díjas zongoraművész, Professzor Emeritus. A koreai Klavier-Society zongoratanárok társaságának örökös elnök professzora, a Nyugat-Magyarországi Egyetem és az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Emeritus Professzora. A Weiner Leó Katolikus Zeneiskola és Zeneművészeti Szakgimnázium zongoratanára, korábban a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem (kamarazenei tanszék) és a Nyugat Magyarországi Egyetem Szombathely professzora volt.
A Magyar Rádió országos zongoraversenyének első helyezettje, a nemzetközi Liszt-Bartók zongoraverseny díjnyertese (1966). 1967-ben Kadosa Pál professzor tanítványaként kitüntetéssel szerzett művész-tanári diplomát, 1972-ben Liszt Ferenc-díjjal tüntették ki.
1967-től, a hazai és nemzetközi zenei élet és nemzetközi versenyek szereplőjeként több mint 2500 fellépése volt, Európa valamennyi fővárosában és nagyvárosaiban visszatérő vendégelőadó volt. Fellépett a New York-i Carnegie Hall, az Athéni Fesztivál, a Prágai Tavasz, Japán, Szingapúr színpadain és a Sydney-i Operaházban.
Közel tíz évig Japánban, majd Dél-Koreában volt vendégprofesszor. 2010-től a Tokióban évente megrendezett Kiss Gyula Nemzetközi Zongoraverseny zsűrielnöke.
Pályafutása során több mint tíz nagylemezt, CD-t készített, számos rádió- és TV-felvétel közreműködője volt, művészi és oktatói munkásságát versenygyőztes tanítványok fémjelzik.
A koncert az ELTE tudomány ünnepe sorozata részeként, az Óbudai Társaskör partnerségével jön létre.